„My tak vysoký strom nemáme, ale symbolizuje čas mláďat i dvacet let záchranné stanice živočichů,“ hlásil předseda organizace ČSOP v rokycanské Švermově ulici Pavel Moulis. O zdobení se postaraly děti z přírodovědného oddílu, vedeného Olgou Matějkovou a Helenou Spálenkovou. Patnáct kluků a děvčat bylo za chvilku hotovo, takže čas zbyl i na opečení špekáčků a prohlídku zařízení. Kromě trvale přebývajících obyvatel stanice (do volné fauny se vrátit už nemohou) poutalo pozornost divoké prase nebo malá liška.

V seskupení je nyní zaregistrováno osmdesát mladých a zhruba sedmdesát dospělých milovníků přírody. Nejbližší akce stojí za to. Pro benjamínky je v polovině května určena soutěž Zlatá srnčí trofej v Nebílovech a 22. května se vyráží na hrad Loket i exkurzi po Svatošských skalách. „Už jsou skoro plné dva autobusy,“ pochlubil se Moulis.

Veselý byl opět rej čarodějnic v Kornaticích. Slétly se do mlýna a po důkladném domaskování následovalo sabatské pohoštění od nejstarší čarodějnice Marušky Kuralové. Pak formace poctivě obletěla celou vesnici a přistála u místní nálevny. Rovněž hrádečtí si dali záležet a hned 1. máje uspořádali speciální pochod.

Ne všude ale bylo tak veselo. Ve Volduchách si připomněli se zapálenou svíčkou čtyři roky od tragédie, kdy vzrostlý strom usmrtil mladého muže…