Sčítání lidu, domů a bytů provázelo mnoho problémů, nejvíce se týkaly včasného doručení formulářů. Také na Rokycansku někteří občané čekali na pošťáky v uvedený den marně, například v Břasích nebo v částech okresního města. Zatímco Vendula Přibylová z Rokycan si na žádné komplikace stěžovat nemůže.

Odevzdávat vyplněné dotazníky mohou lidé třemi způsoby: poštou v obálce, osobně sčítacímu komisaři nebo přes internet. Slečna Přibylová, stejně jako Jakub Turek z Rokycan, budou zřejmě vyplňovat tiskopis virtuálně. „Já pošlu formulář prostřednictvím pošty. Internetová síť je neustále přeplněná a padá. Pošta v tomto boji zvítězila a je rychlejší,“ míní žena, která nechtěla být jmenovaná, ale Deník její totožnost zná.

Mnoho občanů se nad konkrétními dotazy pozastavuje, dokonce pochybuje o smysluplnosti celé akce. „Většinu otázek bych nevyplňoval. Přijde mi to jako šikana od státu, chtít vědět takhle podrobné věci,“ obhajuje svůj názor Turek. Slečna Přibylová zastává v podstatě stejná postoj: „Nevím, proč je zajímá, jak velký máme byt, jestli chodím do práce pěšky či jezdím vozem a podobně. Takové otázky mi přijdou zbytečné.“ Naopak nejmenovaná žena o smyslu sčítání vůbec nepochybuje.