Do akce se zapojil například Klub žen Rokycany. „Prodaly jsme s kolegyněmi 350 symbolických kytiček měsíčku a na konto celonárodní sbírky tak mohly uložit 8024 korun,“ uvedla předsedkyně Marie Krejčová.


Na výzvu hlavního organizátora Ligy proti rakovině zareagovalo rovněž Občanské sdružení Pionýr Hrádek, podporované základní školou a městským úřadem. „Trochu jsme se obávali, jestli prodáme 450 kytiček, ale naše obava byla zbytečná. Lidé ve městě i děti ve škole rádi přispěli na potřebnou věc a všem patří náš dík,“ uvedla vedoucí sdružení Vlasta Vasková.


Největším propagátorem akce už tradičně byl Onko klub Rokycany. „Dostali jsme letos 2005 kytiček a všechny naši členové prodali. Jaký je výtežek, ještě ale nevím,“ informovala nás včera po obědě předsedkyně klubu Anna Šímová. Základní příspěvek byl totiž dvacetikorunový, ale řada z těch, co byli ochotni přispět, věnovala i vyšší částku.


Rozpečeťování kasiček a vypisování protokolů je výsadou pracovníků ČSOB, zvládají to nad rámec svých povinností. Konkrétně Helena Peroutková měla velice napilno. Před uzávěrkou včerejšího vydání nám už ale dala vědět: „Výtěžek Onko klubu představuje 60 069 korun a Pionýru Hrádek 9007. Strašičtí vybrali 8891,50 Kč,“ uvedla.