Nové řešení dopravní situace v oblasti Rokycany - Březina a dále Radnice se nelíbí některým Oseckým. Jako celek by však občané, vzhledem k tíživé situaci, chystané opatření přijali. Potvrdili to představitelé obce. Ovšem naprosto jsou proti záměru rozdělit výstavbu obchvatu na dvě části. To by podle jejich mínění Osek naopak dopravním ruchem hodně zatížilo.

„O záměru rozdělení stavby jsme byli zpraveni projektantem v rámci chystaného územního řízení. Odpovědí občanů, kteří se s tím pak seznámili na úřední desce, je petice s nesouhlasným stanoviskem. Za čtrnáct dnů je pod ní 250 podpisů,” informoval starosta Jaroslav Peroutka. „Lidé chtějí, aby se akce udělala najednou. Pro sloučení jsou zejména ti, jež bydlí v horní části Oseka. Ta by nejvíc nesla zatížení. Navíc by doprava byla vedená přes problémovou křižovatku, kde už vyhasly dva lidské životy a udála se řada dalších nehod,” upozornil starosta.

Křižovatka u sokolovny je už tak nebezpečná,” zdůraznila za místní i Ivana Loukotová. „Teď aspoň přerušovaná čára v hranici křižovatky upozorňuje, kam až lze dojet. Dříve řidiči jedoucí od Litohlav stavěli hodně nad ní a šance dohlédnout na zrcadla pak nebyla,” upozornila. Dodala, že i přesto by se ale zvýšením dopravního ruchu riziko prudce zvyšovalo.

Více přímo v Deníku.