Také díky příspěvkům za prodej žlutých symbolů měsíčku lékařského je možné financovat programy na zlepšení kvality života onkologických pacientů nebo hradit část nákladů na vědu a výzkum.

Květy si lze pořídit také v infocentru na nádvoří rokycanské radnice, v Krásném krámku (patro ve Žďáru) nebo v městské knihovně.

EJPOVICE - Pořádný kus trpělivosti i pozornosti vyžadovala včera cesta z krajské metropole na Rokycansko. Hned za Plzní byl doprava kvůli rekonstrukci silnice svedena do jednoho pruhu a omezení se týkalo i dálničního nájezdu u Ejpovic. Zde ale kvůli obnově nátěru na komunikaci.

LITOHLAVY - Sedmapadesátiletý řidič nezvládl koně pod kapotou v Litohlavech. Usedl za volant Peugeotu s 1,9 promile alkoholu a skončil mimo vozovku. Zastavila ho až betonová palisáda. Kolize se obešla bez zranění, ale škoda na autě představuje dvacet tisíc korun. Motorista po zjištění skutečnosti putoval k lékařskému vyšetření a odběru krve.

RAKOVÁ - Zlatá srnčí trofej je označením pro dětskou soutěž mysliveckých znalostí. Okresní finále se uskuteční pozítří v Rakové a jejím okolí. Účastníci se zaregistrují po osmé hodině, aby posléze absolvovali discipliny (test, střelbu ze vzduchovky a naučnou stezku). Po obědě pořadatelé přichystali doprovodný program a ti nejúspěšnější se dočkají zajímavých cen.

TROKAVEC - Od osmnácti hodin dnes zasedají zastupitelé vesničky na Mirošovsku. Seznámí se s ekonomickým auditem Trokavce za loňský rok, výsledky inventarizace a stanoví cenu vodného pro následující období. Určí rovněž počet zastupitelů od podzimu 2022.