Práce na hlavní příjezdové cestě do nemocnice začaly ve středu 15. května frézováním. Stavbaři obsadili úsek se od křižovatky s Oseckou ulicí k odbočce do ulice Nad Nemocnicí. Ke zdravotnickému zařízení se lze ve všední dny dostat jen jedním jízdním pruhem. Průjezd vyžaduje kvůli pohybu stavebních strojů velkou opatrnost a také trpělivost.

Někteří motoristé mířící do nemocnice proto raději nechávají auta na parkovišti u bazénu. „Jdu na vyšetření a když vidím, jak se tam auta proplétají kolem stavebních strojů, raději jsem odbočila sem na parkoviště a půjdu pěšky. Nohy mi naštěstí slouží. Pro ty, kteří si k lékaři nemohou dojít, je to problém,“ říká řidička Marie Vondrová a přitom si u koupaliště kupuje parkovací lístek.

Zdroj: Deník/Veronika Krátká

Během nadcházejících víkendů se řidiči k nemocnici Voldušskou ulicí vůbec nedostanou a musí najet na objízdnou trasu. „Pokládka první asfaltové vrstvy bude provedena o víkendu 18. a 19. května, kdy dojde k úplné uzavírce komunikace k nemocnici. Druhá vrstva asfaltu bude položena o následujícím víkendu 25. a 26. května. V případě nepřízně počasí o některém z víkendu se asfaltování posune o další víkend tedy na 1. a 2. června,“ vysvětluje mluvčí města Adriana Jarošová.

Objízdná trasa při úplné uzavírce povede Oseckou ulicí a ulicí U Hvězdárny. „Obyvatelé ulic Voldušská, Nad Nemocnicí, Pod Nemocnicí a Nad Kalvárií, mohou během daných víkendů využít bez poplatku parkování u plaveckého areálu,“ dodává Adriana Jarošová.