Uveďme jen, že na začátku měsíce byla poškozená stanice pravidelné autobusové linky, a to v době mezi 12. a 15. hodinou. Případ výtržnictví vyšetřovali muži zákona z Hrádku.

„Policie případ šetřila, a ten byl následně odložený vzhledem k věku nezletilých osob, kterými byla škoda způsobená," prozradila tisková mluvčí Policie ČR Dana Ladmanová.

Podle informací Rokycanského deníku šlo o děti z místní školy, které se vracely domů. Mělo jít o nešťastnou náhodu nebo výsledek dětské hry. O náhradě škody a nápravě situace jednají zástupci městského úřadu přímo s rodiči. „Policie našla viníka a případ pro jejich nezletilost odložila. Protože zastávka je majetek města, snažíme se jít smírčí cestou a vyjednat s rodiči nápravu. Tedy uhrazení vzniklé škody, která se pohybuje v řádu pěti tisíc korun," prozradil starosta Mirošova Vlastimil Sýkora, který také uvedl, že jednání jsou podle všeho na dobré cestě. Ostatně rodiče si možná uvědomují, že město by si mohlo náhradu nárokovat i jinou cestou a částku následně, v případě neúspěchu jednání, vymáhat.