VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osecká jídelna se blýská novotou

Osek – Do zcela nového se po prázdninách vrátily osecké kuchařky. Během dvou měsíců se totiž prostory kuchyně i jídelny proměnily k nepoznání, a to díky rekonstrukci za více než dva miliony korun. Zatěžkávací zkouškou pak místo projde v pondělí, kdy nastoupí děti do školy.

31.8.2012
SDÍLEJ:

Slavnostní přestřižení pásky v nově opravené osecké jídelně mateřské a základní školy. Na snímku je starosta obce Jaroslav Peroutka a ředitelka Irena Lepešková. Foto: Deník/Klára Mrázová

I když o zlepšení podmínek usilovali tamější už několik let, letos se jim to konečně podařilo. Nemalou zásluhu v této akci má Osek, který uhradil většinu z nutných dvou milionů tří set tisíc korun. „Zhruba sedm set tisíc jsme dostali od Plzeňského kraje, zbytek uvolnila obec ze svého rozpočtu. Díky rozhodně patří všem sponzorům, kteří nám pomohli, aby se rekonstrukce zrealizovala," nešetřila chválou ředitelka MŠ a ZŠ Irena Lepešková. Páteční slavnostní otevření prostor si nenechal ujít ani starosta Jaroslav Peroutka, který spolu s ostatními zaangažovanými považoval opravy prostor za zcela nevyhnutelné. „Investice do zařízení už byla nutná. Zvláště jde-li o děti, chceme, aby měly vhodné prostředí," zdůraznil Peroutka.

Nové vybavení kuchyně, včetně moderního přístroje konkvektomatu, si v pátek pochvalovaly nejvíce kuchařky. „Určitě je to velmi příjemná změna. Musím říct, že práce nám teď jde rychleji od ruky," podotkla Vladimíra Aubrechtová. Její kolegyně Jana Vlčková a Milena Veselá s ní souhlasily a dodaly, že si s radostí budou zvykat na jednoznačně lepší techniku. Ačkoliv už ženy první dobroty v tomto týdnu vyrobily, pro špunty z mateřinky a žáky základní školy poprvé ve velkém uvaří v pondělí. Denně jich sem zavítá i s učiteli přibližně sto šedesát.

Autor: Klára Mrázová

31.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení