V těch by mohla začít výuka hned. Dělníci z nich odešli součas-ně se žáky. Třicátý červen byl termínem dokončení akce (kvůli následnosti prací firem už prodlouženým).

Důvodem vzniku tříd se stal nárůst žáků. Z Volduch, kde působí první stupeň pro obě obce společně ZŠ, do Oseka s druhým stupněm přešly pro nedostatek místa páté třídy. Osek tím ale přišel o odborné učebny a kabinet. Padlo rozhodnutí doplnit je formou půdní vestavby. Jenže projektový záměr zkomplikoval fakt, že část krovu byly shnilá a zčásti se potvrdilo i napadení dřevomorkou. Nezbylo než jednotlivé díly měnit, což akci prodloužilo i prodražilo. „Vypořádat se bylo třeba také s půlmetrovou výškou trámů, na nichž měla spočinout podlaha. Řešením se stala železná konstrukce, na které spočinuly speciální podlahové desky opatřené už liny,“ informoval starosta Jaroslav Peroutka.

Prostor předělily příčky a hotové místnosti jsou už vymalované a vybavené nábytkem, včetně interaktivních tabulí. Sociální zařízení se nachází o patro níže. V souvislosti s akcí škola, pro- tože nemá výtah, získala i schodolez, takže bude bezba-riérová. Rekonstrukce si vyžádala zhruba sedm milionů, devadesát procent uznatelných nákladů ale může pokrýt přidělená dotace.