„Nemáme zrovna oddávací den, ten je vždy v lichou sobotu, ale snoubencům bychom samozřejmě vyšli vstříc. Nikdo ale o obřad v tento den nežádal,“ uvedla rokycanská matrikářka Naděžda Šilhavá.

Její kolegyně z Mirošova se chystá v pátek na svatby dvě. „Jedna se uskuteční na městském úřadě, druhá na místním zámku. Srpen je u nás na svatby obzvlášť bohatý. Zatímco v červenci jich bylo pět, tento měsíc nás jich čeká dvaadvacet,“ sdělila Jarmila Pidrmanová, která očekávala po oddavkách v magickém datu větší poptávku. „Nejvíc novomanželé žádali 7. červen. Proč, to ale netuším,“ doplnila.

Příliš velký zájem neprojevily ani páry ve Zbiroze. „Hlášeny máme tři svatby, následující den už čtyři. Nejspíš snoubenci 8.8.2008 nepovažují za až tak magický datum,“ myslí si matrikářka Alena Fuchsová.

Někteří zvolili jiný termín i z odlišných důvodů. „O pátku 8.8.2008 jsme vážně uvažovali. Ale pak jsme si řekli, že by mohli mít naši hosté problém uvolnit se v tento pracovní den ze zaměstnání. Vybrali jsme si tedy hned následující sobotu. A nakonec, vždyť na datu nezáleží,“ je přesvědčená Karolina Stáňová, která si vezme svého přítele v Kornaticích.

Stejně jako loni, i letos nabízí Česká pošta speciální razítka k 8.8.2008, kterými je možné ozvláštnit svá svatební blahopřání. „Pošlete svoji gratulaci nejprve do Oslavan, pošta se k ní připojí svým jedinečným razítkem a včas ji doručí novomanželům,“ popsala mluvčí ČP Dita Václavíková. Výjimečnost těchto razítek spočívá podle ní v tom, že se používají pouze několik dní a po určité době je velmi obtížné je získat.

Jak na to?
Netradiční razítko na své přání si můžete zajistit zcela jednoduše. Nejdřív zakoupíte nebo vyrobíte přání, opatříte ho svým osobním blahopřáním, adresou novomanželského páru a poštovní známkou. Pak ho vložíte do čisté obálky, kterou rovněž řádně ofrankujete, a pošlete na adresu Pošta Oslavany, Hlavní 36/24, 664 12 Oslavany. Pošta pak vaše přání orazí speciálním razítkem a pošle na adresu novomanželů.