Letošní mírná zima zvěř nedecimuje. Ani pytláci, i když zprávy jasně ukazují, že jinde útočí, nyní myslivce na Rokycansku netrápí.

„Musím to zaklepat na něco, co nehoří. Kůže ani vyvržené vnitřnosti v poslední době nenacházíme. Neozývají se ani vypálené rány, o nichž bychom neměli povědomí. Oproti tomu, jak jsme tu po lesích naháněli auta a čtyřkolky, se situace v poslední době zklidnila," konstatoval s úlevou Bohumil Jansa, myslivecký hospodář MS Chrasta, Líšná.

„U nás se naštěstí špatně pytlačí. Cesty za námi končí a začínají hluboké lesy Křivoklátska. Tady auty neprojedou, máme klid," s uspokojením za MS Královec vysvětloval starosta Ostrovce a Lhotky Václav Vozák.

Ani Lesy města Rokycan se podle jejich šéfa Stanislava Sudy nechtěné pozornosti pytláků netěší. „Čas od času se najde v příkopu u silnice zbytek kůže (poznámka redakce: právě nyní policie takovou záležitost zkoumá), ale že bychom našli vnitřnosti, nebo věděli, že nám v honitbě někdo neplánovaně střílí, to ne," vysvětloval Suda. „Prakticky neustále se pohybujeme polesím, a to nejen jako lesáci, ale také v souvislosti s výkonem práva myslivosti. Strážní službu držíme i v noci. Vjezdy cest navíc chrání závory a ty pořád kontrolujeme. V prevenci proti pytláctví je výhodou i to, že naše lesy jsou příměstské a pohyb osob v nich je velký. Neustále se v nich vyskytují procházející se lidé. V souvislosti s tím by lovící pytláci pozornosti určitě neunikli," je přesvědčený Suda.

Poslední dva větší případy, které policie vloni prošetřovala, se týkaly nálezu kůže z prasete a ze srny poblíž Těškova. Vzhledem k okolnostem se ale nakonec nepodařilo prokázat, že by šlo o pytláctví.