Zatímco soud s tehdejším starostou TJ doklopýtal na sklonku loňského roku do cíle (s verdiktem pokuty 2,4 milionu a tříletou podmínkou), staly se diskuse o dominantě Jiráskovy ulice během na dlouhou trať. Rokycany převzaly objekt v dubnu 2018. Zastupitelé (ať ti předchozí nebo současní) se však nemohli dohodnout na způsobu a rozsahu rekonstrukce.

Teprve loni vyhrálo těsnou většinou hlasů vypsání architektonické soutěže. S tím, že město chce do projektu dát maximálně 350 milionů a ve hře jsou tři varianty. Částečná, případně kompletní oprava nebo demolice komplexu a stavba nové budovy. Zájemci si mohli jinak nepřístupné prostory prohlédnout, což se setkalo podle koordinátorky úřadu Gabriely Šímové s nebývalým zájmem: „Dorazilo 27 odborníků z patnácti studií. Kvůli aktuálním epidemickým opatřením chodili spíše individuálně a důkladně prozkoumali všechny místnosti!

Hasičům pomohou nové přístroje. Jako první republice dostali detektory Sewerin PM4 hasiči v Plzeňském kraji.
Hasičům v kraji pomohou nové detektory plynu

Hodnocení se týkalo mimo jiné klubových salonků, restaurace (včetně kuchyně) nebo suterénu. Do poloviny příštího měsíce musí být varianty odevzdány a sedmičlenná porota vyřkne ortel hned 18. března.

Bezmála patnáctitisícovému městu citelně schází sál pro pořádání kulturních a společenských akcí. Před jejich omezením se zde konala drtivá většina pořadů. Plesy, taneční soutěže, divadelní i hudební představení, atd. Což od roku 2016 neplatí a například studenti museli maturitní večírky pořádat v Plzni, Hořovicích nebo sousedních vesnicích.