Nejprve v domácím prostředí Holoubkovského rybníku uspořádal třetí ročník závodů, které byly součástí Českého poháru v zimním plavání. V předchozích letech se otužilci setkávali v čase předvánočním, ale do budoucna se má ustálit listopadový termín. Den byl pro plavce jako malovaný. Výjimečně v Holoubkově nefoukalo, zpoza mraků občas vykouklo slunce, vzduch měl tři stupně a voda krásných 6,4 °C. Zúčastnilo se 140 aktérů ze všech koutů Čech a Moravy, přičemž se závodně plavalo na čtyřech tratích: 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m. Odvážlivci z řad neprofesionálů si mohli zkusit uplavat v zimní vodě sto metrů.

Pokud jde o úspěchy klubu ROH, respektive Rybníkářek a otužilců Holoubkov:

Radka Hodinová si s časem 13:16,5 vyplavala s podstatným náskokem první místo, přičemž byla o dvě a půl minuty rychlejší než nejlepší muž. Na trati 250 metrů jí pak zdárně sekundovala Štěpánka Rejzková, která časem 06:16,7 doplavala třetí. Mezi muži na 500 metrů pak o kousek uteklo třetí místo Jiřímu Rejzkovi. S nadšením se do chladných holoubkovských vod i přes předchozí náročné přípravy závodů vrhli i další členové klubu ROH. Mezi nimi byla i dvanáctiletá Kateřina Rejzková, nejmladší členka klubu.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Úspěchy v Holoubkově si Rybníkářky a otužilci Holoubkov zopakovali při Slavnosti slunovratu v Plzni na Boleveckém rybníku. Přes nevlídné počasí v podobě větru tvořícího vlny jako na moři, sněhu a mrazu se do krajské metropole vydala čtyřka statečných: Radka Hodinová, Štěpánka Rejzková, Jiří Rejzek a Jakub Novotný. Radka nezklamala a opět si s náskokem téměř šesti minut doslova proklestila cestu k prvnímu místu na 750 metrů. Štěpánce o osmisekundový fous uteklo třetí místo na 250 metrů, Jirka tentokrát zvládl 750 m a Kuba se velmi dobře popasoval s velkou konkurencí na dráze 250 metrů.

V závěru podotýkáme, že klub ROH nabírá další členy. Nejen z Holoubkova, ale také z okolí a je úplně jedno, zda zájemci chtějí jezdit na závody v zimním plavání nebo si jen chtějí o víkendu zaplavat s partou dalších nadšenců. Sraz u rybníka je vždy v neděli před 11. hodinou. Zkusíte se přidat?