„V parku je po přírodě blízké revitalizaci několik různých typů trávníků. Každý z nich má přitom jinou funkci a tudíž i údržbu. Na většině prostoru by měl být travobylinný porost, označovaný jako květnatá louka,“ sdělil místostarosta Rokycan Jan Šašek a pokračoval: „Od občanů máme pochvalné reakce, že si jim líbí rozkvetlý park, ale samozřejmě i negativní reakce těch, kteří tam chtějí mít trávník, na jaký jsou zvyklí ze svých udržovaných zahrad. Pokud bychom květnatou louku udržovali jako anglický trávník, lučního kvítí se nedočkáme. Pro rozvoj porostu jsou přitom nejdůležitější první roky po výsevu. Postup údržby proto nyní konzultujeme i s odborníky. Park navštívili minulý týden,“ vysvětlil.

Dodal, že na základě předchozích doporučení bylo odloženo posečení veškerých míst s květnatou loukou, proto působí park neudržovaně. Nyní byly realizované seče alespoň v okolí cest, laviček a herních prvků tak, aby se k nim návštěvníci parku mohli lépe dostat. Park má poskytovat obyvatelům atraktivní prostor pro volnočasové aktivity.

„Jak je uvedeno na informační tabuli v parku, takto druhově bohatá louka lépe odolává například extrémně suchému počasí. Nevýhodnou 'květnaté louky' ale je, že byliny vzcházejí mnohem pomaleji než trávy a plevele, proto v prvních letech louka nevypadá pěkně. Je proto třeba mít trpělivost a dát přírodě čas,“ uzavřel Šašek.