Záměrem likvidace stromů se příslušný odbor městského úřadu věnoval od roku 2018. S tím, že za zmizelou zeleň bude vysázená nová. Odpůrci bleskově vytvořili petici proti této akci, jenže pozdě. Vzrostlé stromy šly k zemi a na jejich místě vyrostly desítky míst pro automobily. S počítačem při vjezdu a zatím minimálním využitím.

Nekončící diskusi na sociálních sítích odstartoval příspěvek Vladimíra Husáka. Zjistil, že se tu musí platit a kladě několik dotazů: „Mohu jako pravidelný dárce krve uplatnit výhodu parkování zdarma? A proč na parkovišti, při mé návštěvě využitém zhruba z poloviny, nefunguje automat a nebere karty? Městští strážníci na to ohled neberou.“

Prostor při vjezdu do okresního města je pro sportovce ideální. Kromě plavců se tu soustřeďují fotbalisté, využívané je workoutové hřiště, in-line dráha a pro běžce trasy na Stráni. Přesto se rokycanští radní rozhodli pro symbolický obnos pěti korun za hodinové stání: „Hlasování v dubnu vyznělo jednohlasně,“ vyjádřil se starosta Václav Kočí.

Variantou pro ty šetrnější, ale pohyblivější je tak odstavení vozidla třeba u gymnázia, na stadionu v Husových sadech, případně v ulici Mládežníků. Jenže zde na to doplácejí obyvatelé bytovek, kteří často nemají kde zaparkovat.