Přijela na nádraží pro opravované vagóny. Železná krasavice sloužila do roku 1983 v žateckém cukrovaru. Poté devět let čekala, než ji objevili plzeňští nadšenci. Jako statický exponát byla několik let v Prazdroji, od kterého dostal Iron Munument Club 300 tisíc na finální opravu kotle. Od té doby opět vyjíždí na koleje.

Za Mýtem bylo auto na střeše

Mýto – V sobotu před devatenáctou hodinou spěchaly záchranné složky (včetně vrtulníku LZS) na silnici z Mýta do Holoubkova. Škoda Octavia tu pravděpodobně po smyku skončila mimo komunikaci a převrátila se na střechu. Zaklíněn ve vozidle zůstal asi třicetiletý muž a se středně těžkým zraněním byl transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Do stejného zařízení putoval i další účastník, jehož poranění ale nebyla tak vážná.

Frekventovaná silnice byla po dobu zásahu neprůjezdná v obou směrech. Později tu motoristé využili kyvadlový systém.

Lhotka určí cenu za výkopy

Lhotka u Radnic – Zůstatku na obecním účtu se budou v úvodu dnešního jednání věnovat zastupitelé. Ve scénáři jsou zastoupené i nové parcely. Jednak kvůli projektu energetiků a pak s ohledem na cenovou nabídku výkopových prací. Registrovaní jsou už zájemci o výstavbu domů.

Řidič trefil plynoměr a ujel…

Břasy – Policisté pátrají po motoristovi, který v úterý 5. ledna před budovou školy poškodil zděný plynoměrový pilíř. K události došlo od 7:10 do 9 hodin a viník zmizel. Přestože k úniku média nedošlo, byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun.

Případní svědci mohou volat 158 nebo dopravní inspektorát v Rokycanech (Komenského 29) na čísle 974 335 259.

V Týčku jednání odkládali

Týček – O týden posunuté muselo být kvůli nemoci odložené zasedání obecního zastupitelstva v Týčku. Členové až dnes od 18 hodin posoudí nový zákon o odpadech, plán obnovy venkova 2021, spotřebu vody v loňském roce nebo inventarizaci majetku. Věnovat se budou i výměně zářivek, pronájmu jeviště v kulturním domě kvůli cvičení nebo budoucnosti pohostinství.

U Strašic měli sólo lyžaři

Strašice – Nejen za Těškovem, ale třeba také u Strašic byly se sněhovou nadílkou projeté lyžařské tratě. S důrazem na klasický styl, zatímco bruslařům podmínky tolik nepřály. Motorizovaní návštěvníci (a bylo jich hodně) zpravidla nechali auta u Muzea Středních Brd a pak se přesunuli do bílé stopy.

Hasiči vyjížděli k nehodě u Siré

Rokycansko – Další sněhová nadílka se v sobotu dopoledne obešla bez rušivých momentů na okresních komunikacích. Až po třinácté hodině cestovali hasiči z Radnic i jejich kolegové ze Zbiroha k havárii poblíž Siré. Směna HZS Rokycany se vydala k technickému zásahu do Kamenného Újezdu.