ROKYCANY - Od Pražské k Plzeňské bráně se vydají v úterý 6. června odpoledne účastníci komentované vycházky, při níž bude průvodcem badatel Radek Cinke. Sraz je v 16 hodin u lavičky Zdenky Fantlové (v prostoru bývalých lázní) a cesta vede kolem proslulých městských hradeb. Registrace nutná na: adriana.jarosova@rokycany.cz nebo na telefonu 371 706 104.

ROKYCANY - Luboš Valdhans se ujme ve čtvrtek 8. června v sídle Státního okresního archivu (Jeřabinová ulice v Rokycanech - nad budovou střední školy) přednášky s názvem: "Jménem zákona!" - Četníci, udavači nebo zapomenutí hrdinové? Od 16 hodin mohou návštěvníci počítat s ukázkami kronik, četnické výzbroje a výstroje.

RADNICE - Město na severu Rokycanska bude tři dny slavit. Od pátku do neděle je zajištěné pestré defilé domácích i přespolních sborů, kapel, chovatelská expozice, atd. O premiéru se v pátek 9. června postarají na letní scéně u rybníka ochotníci. Ve 20 hodin se představí smíšený pěvecký sbor SDO Radnice a ve 20.30 následuje hra Cantervillské strašidlo aneb Strašidlo Cantervillské.

Ve středu budou Rokycany první zastávkou Vlaku proti drogám v Plzeňském kraji. Následují Klatovy, Přeštice a Plzeň .
V Rokycanech ve středu zastaví Vlak proti drogám

ROKYCANY - Koncert pěveckého sboru ZůziZů je přichystaný na pátek 9. června od 19 hodin do evangelického kostela v Rokycanech (Jiráskova ulice). Seskupení vede Zuzka Kuncová, o klavírní doprovod se stará Jan Braun a pokud posluchači přijmou pozvání, mohou se hned ve 20.30 zúčastnit v Mokrouších veřejné zkoušky sboru (restaurace Na Radosti).