„Přivstal si cyklista Tejml z Chotěšova,“ hlásil po ránu organizátor Vladislav Sajdl. S manželkou a Zdeňkem Šmucrem pak zapisoval další příchozí. Nejen z Rokycanska, ale také z Prahy, Libušína, Stříbra, Plané a nejdál to měli účastníci ze Sokolova i Karlových Varů. Se symbolickým zápisným obdrželi na cestu sladkou vzpruhu z Pekařství Frídel a mohli se zásobit brožurami o krásách okresu včetně mapek.

Jezdci na bicyklech si mohli vybrat z tras 30, 60 a sto kilometrů. Senior akce Jiří Fryč (ročník 1927) zvolil prostřední distanci, která ho zavedla na Radnicko. Po svých si aktéři vybírali ze čtyř etap a nejstarší Věra Pěnkavová ušla třiadvacet kilometrů. „Letos jde o 36. ročník a situovali jsme ho na jih,“ konstatoval Sajdl s tím, že limitujícím faktorem je dálnice. Pochodníci se podívali až k Neslívskému rybníku a zpět se vraceli přes Rakovou.

Rokycanští ve své organizaci registrují osmdesát turistů. S přáteli ze Zbiroha mají 24. května namířeno do Děčína a už se těší na červencové soustředění. Letos se uskuteční v Jizerských horách. Konkrétně v Bílém potoku u Hejnice, kde týden stráví dvacet mužů a žen.

Nejbližší výšlap chystají Radničtí. V sobotu 24. května zvou zájemce do libštejnských hvozdů. Rovněž zde po svých nebo na kolech.