Dětští pacienti si s pomocí sestřiček měly možnost knihu přečíst a shlédnout i film, které Rožek nemocnici věnoval. "Skutečný Gump má hodně podobného s tím z knihy. Také se nenarodil do příliš hezkého prostředí a asi v půl roce byl organizací Za práva zvířat původním majitelům odebrán. Ale stejně tak jako filmový Gump našel štěstí. Byl nalezen na dvoře pod vlnitým plechem, zanedbaný a začervený. Byl tak špinavý, že ani nebylo poznat, jakou má barvu. Pravděpodobně byl mlácený. Protože když jsem si ho přivedl domů, bál se dveří, byl vystresovaný a první dny se schovával, kam mohl. První týdny se při venčení častokrát vyděsil tak, že zalezl někam pod auto a nechtěl vylézt," řekl Rožek.

Na stránkách knihy i ve filmu se rozvíjí příběh toulavého Gumpa a dalších pejsků, který byl inspirován mnoha skutečnými osudy. Jednotlivé příhody jsou popsány surově, reálně, nepřibarveně – tak, jak to ve skutečnosti je. "Nejde o žádný šťastný „hollywoodský doják“, protože tak realita nevypadá. Snad si lidé díky tomuto vyprávění uvědomí, že nečinně přihlížet a zavírat oči před „nehezkým“ věcmi není cesta," poznamenal Rožek.

Natáčení videoklipu Marka Ztraceného s Bolkem Polívkou. Foto: archiv Marka Ztraceného
FOTO, VIDEO: Marek Ztracený nazpíval píseň k filmu o psovi jménem Gump

Brzy po vydání knihy začal navštěvovat s Gumpem školy. Začínal v Příbrami, kam ho pozvali sami žáci na besídku. Během dvou let takto navštívili víc než sto škol. Pak se přidala dětská oddělení v nemocnicích. "Do nemocnic pak s sebou beru i velkého plyšového Gumpa. Samozřejmě zůstal i v Klatovské nemocnici. Věřím, že bude dlouho dělat dětem radost," dodal Rožek.

Děti, ale i maminky a sestřičky, měly z návštěvy velkou radost. A i Gump dával najevo, že je mezi dětmi rád, některé tak několikrát olízl.