Loučil se v kapli Navštívení Panny Marie na Vršíčku sloužením večerní mše, jíž zahájila 22. hodina a odehrávala se při svíčkách. Od 1. srpna Konopík působí jako kaplan v Ostrově nad Ohří. Místní věřící se s ním nesnadno loučili a podivují se, že z kněze bude najednou jen kaplanem.

„Beru situaci, jak je. Ale musím říci, že s celou farností, která sahá od Ejpovic po Kařez, jsem se velice dobře sžil,“ uvedl posmutněle Konopík. „Poznal jsme i představitele dalších institucí, zejména třeba obecních úřadů, s jejichž starosty jsme k sobě našli cestu. Spolupráci jsem ale navázal také třeba se Základní školou v ulici Míru. Přes mši pro hnutí Stonožka v katedrále svatého Víta, kde jsem pak pro děti zajistil i možnost výstupu na věž. Měli jsme už plán další spolupráce, který už ale nebude naplněný,“ dodal Konopík s tím, že na rokycanskou farnost bude rád vzpomínat.

K prvnímu srpnovému dni byl jmenovaný nový správce farnosti. Je jím páter Marek Winiarski, který jezdil dlouhých třináct let po vesnicích na Kralovicku.