Se 64 tanečníky v osmi kruzích, což obnášelo přípravu 80 májek (dovoz a instalace), příslušné vyzdobení ulic a prostorů před domy i vlastní předvedení Besedy, náročný okruh městem i večerní zábavu v Domě kultury. „Letošní májovnicí se stala Bety Láryšová. Hlavně chci ale poděkovat všem spolupracovníkům, kteří se na organizaci podíleli. Včetně dopoledního jarmarku,“ zdůrazňuje vedoucí skupiny Vlasta Vasková.

Vypíchnout musíme i prodej žlutých kvítků při Dnu proti rakovině. Díky pomocnicím z LTRN Janov a Harmonie Mirošov bylo na příslušné konto odesláno 25 316 Kč, což je průměr na jednu kytičku 28 korun.

Staročeské máje v Hrádku u Rokycan

Hned druhý den po staročeských Májích pomáhali pionýři s dětským projektem Z pohádky do pohádky a v závěru měsíce se závodem Pohni kostrou.

Děvčata z oddílu karate uspěla na krajském přeboru, kde mezi 12 oddíly a 96 účastníky získala čtyřikrát zlato, dvakrát stříbro a sedmkrát bronz! Rybáři se zúčastnili krajské Zlaté udice. V týmu bylo šest dětí, které pojedou i na národní kolo do Nepomuku.