Přestože došlo ke zdražení vstupného, dorazilo sem v lednu 11 852 návštěvníků, loni to bylo 8 658, a v únoru 10 361 lidí, loni 7 222.

Vodní plocha obrazně praskala ve švech v neděli 15. ledna, kdy turnikety prošlo 721 osob. „Velký zájem je také ve všedních dnech, kdy se pohybujeme kolem čtyř set příchozích,“ zdůrazňuje vedoucí Sportovních zařízení města Jaroslav Moravec. Plno je také ve finské sauně s ochlazovacím bazénkem.

Areál na severním okraji Rokycan byl otevřen před více než dvaceti lety. Od té doby sem zavítalo 1,8 milionu hostů. V tomto čísle je zahrnuté i přírodní koupaliště.

Březnového vítání nedávno narozených dětí se ujal starosta Tomáš Rada
V rokycanské obřadní síni přivítali osm nových občánků

Koupaliště má rozlohu 12 tisíc metrů čtverečních, což jej velikostí řadí na druhé místo v ČR. Díky přirozenému spojení vodní plochy s přírodou jde o oblíbený prostor, kam se plavci rádi vracejí. Loni jich tu bylo přes padesát tisíc, ovšem do 79 tisíc v roce 2018 mělo aktuální číslo daleko.

V průběhu sezony se brány koupaliště zavřely v devíti dnech. První příčinou byla občasná nepřízeň počasí a další přívalový déšť, který v červnu nafoukal na vodní hladinu větve, listí a natekla sem znečištěná voda ze Stráně. Ničivý živel tekl i z parkoviště přes hlavní bránu a vymlel pískový vstup. „Odstranění škod ale trvalo pouze dva dny,“ upozorňuje Moravec.

Bezmála dva roky platí v Přírodním parku Berounka inovovaná krajská vyhláška. Ochránci přírody ale dál narážejí na překážky
Okolí Berounky je přírodní park, zákaz stanování tu ale neplatí

Takřka nepřetržitý provoz technologických částí bazénu vyžaduje jejich pravidelnou údržbu. „Letos půjde o generální opravu kotelny bazénu, kdy se musí vyměnit hořáky u plynových kotlů, jež jsou na konci své životnosti,“ má jasno starosta města Tomáš Rada. Vedení Rokycan vyčleňuje prostředky na výměnu ventilů a uzávěrů v plynové kotelně a obnovu tepelné izolace na rozvodech vody v kotelně.