Pro dámy květina, pro všechny pak dobrá muzika v podání Swingového orchestru Miroslava Novotného a Cimbálové muziky Ondráš.

„Na tomto plese jsem poprvé. Jinak je to pro mě milé setkání s mnoha lidmi. Byl jsem překvapen, že si mě pamatoval Hall Hadges, se kterým jsem se setkal v letech, kdy se v Borku otevíral památník na demarkační linii,“ řekl dnešní náčelník vojenské policie, generál Oldřich Kubát, který byl v devadesátých letech minulého století jedním z velitelů rokycanské dělostřelecké posádky.

Díky pořadatelům – městu Rokycany, Military Car Clubu Plzeň, Nadaci pozemního vojska a Klubu vojenského muzea na demarkační linii – se stal páteční ples defilém vojenských uniforem – současných i těch historických: Pruských, německých, amerických i československých legionářů. V těch se předvedl i Klub vojenské historie československých legií – 35. střelecký pluk Foligno Plzeň. „Jsme tu poprvé a jsme rádi, že jsme mohli přijít,“ řekl za klub Marek Marovič.

Ani tentokrát neobsahoval program plesu jen tanec. Pořadatelé totiž pozvali předsedkyni Českého svazu bojovníků za svobodu Andělu Dvořákovou, předsedu Československé obce legionářské Pavla Budinského a další představitele organizací, které současníkům připomínají hrůzy minulých válek. Na plese třeba tím, že ocenili pětaosmdesátníky, kteří se zúčastnili bojů na Dukle – Vladimíra Paličku a Václava Přibyla. Třetím z oceněných hrdinů II. světové války se stal jejich vrstevník Jan Horal.