Dvacet let se věnuje Jaroslav Pliml ze Zbiroha kolům. Nejprve začal pracovat ve Favoritu, nyní si otevřel obchod v Rokycanech. To, že se stará o kolo Martiny Sáblíkové, svědčí o jeho práci.

Obchod, který si Pliml otevřel v centru Rokycan, není zaměřený na nic jiného než na cyklistiku. Ta ho přivedla k jedné z nejúspěšnějších olympioniček historie. „S Martinou jsem se seznámil před deseti lety a od té doby začala spolupráce," svěřil se Pliml. „Připravuji jí kolo na závody a společně s ní na ně také jezdím s doprovodným vozidlem. V roce 2007 jsme byli na mistrovství Evropy v Bulharsku a o rok později v Itálii. Účastnil jsem se také čtyřikrát mistrovství světa. V roce 2011 v Dánsku, pak v v Holandsku, ve Španělsku a vloni v Americe," vyjmenovával.

Na olympijské hry v Riu se těšili všichni. „Příprava tam běžela normálně. Martina denně trénovala a my s trenérem Petrem Novákem jezdili s ní. V půl deváté ráno už tam bylo přes třicet stupňů. Vždy jsme na trénink jeli okolo jedenácté a vraceli se zhruba za tři hodiny," pokračoval Pliml. Arbitráž nakonec rozhodla o tom, že Sáblíková startovat nebude, což bylo pro všechny obrovským zklamáním. „Doufali jsme do poslední chvíle. Pořád jsme věřili, že se nic nedělá zbytečně. Jenže sportovní soud rozhodl jinak," krčí rameny Pliml.

Speciální požadavky podle mechanika sportovkyně nemá. „Většinou se na všem domluvíme. S Martinou je výborná spolupráce. Je pohodová a hlavně dříč. Pevně věřím, že vše půjde dobře a za čtyři roky se olympiáda povede," uzavřel Pliml.