Psali jsme:

Zatímco v sobotu večer sem zamířili členové a příznivci tanečních souborů DDM při Staročeském bálu, patřil parket o den dříve mysliveckým stejnokrojům. Ples okresního sdružení už psal šestnáctý díl historie. O stylové zahájení se postaral trubač Jaroslav Kadlec a jeho lovecké fanfáry.

Zaujaly i návštěvníky z řad partnerů OMS: „Úzce s myslivci spolupracujeme a jde o naprosto neformální kontakty. Společně vyrážíme na brigády, staráme se v zimě o zvířátka a na oplátku jsme zvaní třeba na poslední leč. Například minulý měsíc k přátelům do Litohlav,“ zmínil se šéf organizace ČSOP v Rokycanech Pavel Moulis.

Zatímco parket obsadili brzy nedočkaví tanečníci, v zákulisí lákala tombola. Zpočátku drobné ceny, které byly předány okamžitě. Hlavní dary ovšem musely vydržet do půlnoci a šlo o devět divokých prasat, jelena siku i daňka.

Na organizaci události se podíleli uchazeči o získání prvního loveckého lístku. Mají za sebou klasické lekce v sedmi předmětech, praxi ve vybraném spolku i samostudium. Závěrečné zkoušky je čekají v sobotu 29. února a dějištěm bude mýtská Sladovna.