To znamená, že se nedostanou z křižovatky ulice Svazu bojovníků za svobodu a Jiráskova silnicí pod mostem na křižovatku Dukelská/ Školní. Pro úsek, kde v současné době platí jednosměrná uzavírka (viz. přiložený plánek), je od 7. ranní středy 3. 3. do pátku 5. března vyhlášena uzavírka úplná.

„Důvodem je hlavně překládka kanalizace, nutná kvůli odvodnění budovaného podchodu u sokolovny,“ sdělil mluvčí radnice Jan Engler. Objížďka bude vedena v obou směrech ulicemi Jiráskova, Josefa Růžičky, Zeyerova, Boženy Němcové a Pod Ohradou. Po ukončení úplné uzavírky bude v ulici Svazu bojovníků za svobodu ještě pokračovat dosavadní jednosměrná uzavírka. Ukončit ji má až 16. březen.

„Dopravní uzavírka by se měla dotknout také linky autobusu č. 475010: autobusové nádraží – Jižní předměstí - nemocnice,“ sdělil mluvčí radnice Jan Engler.

Spoj bude stavět na zastávkách ve změněném pořadí, a sice: autobusové nádraží, Kovohutě, Barákova ulice, U Václava, ZŠ Čechova (Jižní předměstí), Vokáčova ulice a dále už podle jízdního řádu. Z časového hlediska to znamená, že zastávka Kovohutě bude obsloužena asi o 5 minut dříve, u ostatních zastávek je změna asi dvouminutová.