Podmokly - Památka Plzeňského kraje je vyhlášena i pro letošní rok. Soutěž o nejlepší nejlepší obnovu nemovité kulturní památky se týká i severní části našeho okresu. Konkrétně kategorie Sochy a drobná architektura, kdy jde o sousoší Kalvárie v Podmoklech a pak také skupina staveb, do níž je zařazen rekonstruovaný kostel svatého Václava v Radnicích. Svůj hlas můžete odevzdat až do 25. listopadu na webu soutezpamatka.plzensky-kraj.cz.

Rokycansko - V sobotu 6. listopadu před půlnocí by měla skončit dlouhodobá uzavírka části dálnice v úseku od Ejpovic do Rokycan. V několika etapách trvala více než dva měsíce a pro řidiče od plzeňského přivaděče byl povinný sjezd u Ejpovic.

Rokycany - Mezinárodní hudební projekt Jazz bez hranic osloví v pátek 12. listopadu i Rokycany. Dějištěm bude od devatenácti hodin sál Střelnice, kde se postupně představí Tremolo (při Základní umělecké škole Třemošná), Big Band ZUŠ Rokycany, z Litvínova dorazí North Big Band a čtvrtým do party je Aneta & the soul uncles. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru (nádvoří rokycanské radnice).