Vyměněné byly dveře a okna. V interiéru pak stoly, židle a novotou svítí žaluzie, opona či závěsy. Návštěvníci to však ve smutných covidových časech až tak ocenit nemohli, ale snad se blýská na lepší časy. Objekt se dočkal i zateplení formou foukané pěny a pro vytápění byla zvolena klimatizační jednotka s rekuperací.

Sportovci, válčící na špici okresního přeboru stolních tenistů, mají radost z nových stolů a využívaný je diaprojektor.

Pokud jde o letošní rok, závisí harmonogram prací na dotacích. „Máme v plánu opravit střechu, okapy, sociální zařízení a v neposlední řadě potřebuje kulturní dům odizolovat,“ vypočítává Souček představy.

Hostinec je v pracovních dnech spíše pod zámkem a ožívá až na sklonku týdne. Domácími i rekreanty, protože chalupářů je i v tomhle koutě Rokycanska hodně!

Ke každé správné vesnici patří hasičský sbor. Dobrovolníci v Podmoklech mají k dispozici Tatru 815, Mercedes Benz a především chuť do práce. Zasahují hlavně v okolí, kdy je v minulých měsících prověřil silný vítr a pád dřevin.

V obci fungují také včelaři, a to pod křídly organizace v sousedních Mlečicích. Také myslivci o sobě dávají vědět péčí o zvěř nebo naháňkami.

Sportovcům se věnujeme na této stránce i v jiných příspěvcích, takže zde jen zdůrazněme výstavbu víceúčelového hřiště. Iniciátorem byl místostarosta Jiří Pour a loni bylo dokončeno. S cenou zhruba tři miliony, ale bezmála sedmdesát procent z této částky představovala dotace.