Zvali statečné kluky i děvčátka (a pochopitelně jejich dospělácký doprovod) do pohádkově obydleného lesa. „Stanovišť bylo přes čtyřicet a chtěli jsme, aby hned registrace u průmyslové zóny pod Kotlem byla působivá,“ zdůraznil šéf výpravy Pavel Hubert. Účastníky z Rokycanska, ale také z Kladenska, Rakovnicka, Prahy, Plzně i odjinud tu vítal dobrosrdečný medvěd Kubík, z něhož se ve vedru řinuly litry potu. Převlek si mimochodem zopakuje první srpnový den, kdy se stane maskotem velké olympijské expedice.

O kousek dál se výletníci přesvědčili, že nejkrásnější výhled na svět je z koňského hřbetu. Následovalo setkání s Obelixem a v blahodárném stínu vzrostlých velikánů byli další hrdinové knížek i filmů: Fantomas, Červená karkulka, Princezna ze mlejna atd. Fantazie dobrovolníků nebrala konce.

Takže třeba čarodějnice napekla 350 perníčků, rybník pod Rakovou obsadila kompletní vodnická rodina a v polovině trasy vyrostl stánek se zmrzlinou. „Pouze jeden post zůstal neobsazený. Čaroděj to v předvečer pořadu přehnal s alkoholem a byl nepoužitelný. Vystavil jsem mu červenou kartu,“ usmíval se Hubert. S vytrvalci se seznámil až v cíli, kdy turisté dorazili do areálu zámku Kozel. Mohli se tu občerstvit nebo využít atraktivní herní prvky. Čekala na ně i malá odměna za jejich snahu a plnění dílčích úkolů. Návrat už byl zpravidla sjednaný autem, ovšem romantici se projeli lokálkou ze šťáhlavické zastávky. Připomeňme, že loňský patnáctý ročník musel být kvůli vydatným červnovým dešťům odložen na září.

Léto bude pro Divokou Orlici zatěžkávací zkouškou. Se třemi klasickými tábory (se zaměřením na muzikály, zmíněné olympijské hry a výpravu na vrchol Pradědu) i deseti (!) s přívlastkem příměstské.