SKOŘICE - Autorské čtení z knihy Pohádky z chlupaté deky se odehraje v pátek 3. listopadu od 17 hodin v sále skořického kulturního domu. Se spisovatelem Alešem Hejnou, pod záštitou tamních žen a s doporučením, aby si malí posluchači přinesli vlastní deku.

STRAŠICE - Komik Milan Pitkin má v sobotu 4. listopadu namířeno do Strašic. Se zábavnou šou, která ve velkém sále Společenského domu startuje úderem 17. hodiny.

BŘASY - Patrioti Břas mají v sobotu 4. listopadu plné ruce i nohy práce. Nejprve je čeká úklid obce (se srazem v 9 hodin před úřadem a s pozitivní náladou). Se setměním pak mohou zájemci vyrazit na Noc duchů. Centrem bude areál stupenské Sokolky, kam dorazí turisté od kostela ve Stupně a od benzinky v Břasích. Sraz je v obou místech v 17.15 hodin a na lesních stezkách potřebují malí i velcí účastníci lampion, baterku, případně i masku.

Zdroj: Deník/Pavla Bočková

ROKYCANY - Výstava všech architektonických návrhů nové tělocvičny a jídelny mezi rokycanskými devítiletkami TGM a ulice Míru začala ve vstupních prostorách základní umělecké školy (Jiráskova ulice - proti nádraží). Lze ji ohodnotit až do 16. listopadu, denně mezi 12. a 18. hodinou ve vestibulu ZUŠ.