Organizačním i sportovním triumfem slabozrakých rokycanských sportovců vyvrcholil turnaj O pohár města. Z prvenství se radoval domácí David Wrzcionko, který ze sedmi partií vydoloval šest bodů.

Do Zeleného domu v centru okresního města zamířilo sedmnáct účastníků. Čtyři z nich byly ženy a trojice aktérů dorazila až ze Slovenska (Trnava, Piešťany). „Takže jsme opět mezinárodním podnikem,” pochlubil se organizátor Lubomír Pohořelý. Blížící se devadesátiny by mu mimochodem hádal málokdo!

Znalce královské hry pozdravil starosta Vladimír Šmolík a pak už muselo být v místnosti téměř hrobové ticho. Handicapovaní mají na figurkách určité symboly a speciální jsou i jejich hodiny. Po maratónu na čtyřiašedesáti políčkách vzešlo následující pořadí:

1. Wrzcionko (SKK-ZP Rokycany) šest bodů, 2. Kulík (Zora Praha) a Orvický (Piešťany) po pěti bodech, 4. Polnarová (Zora Praha), 5. Šourková (Ústí nad Labem), 6. Pevný, 7. Soukup (oba Rokycany), 8. Vospěl, 9. Šulc, 10. Krčil (všichni Zora Praha) atd.

Slabozrací šachisté z Rokycan se opět přihlásili do dlouhodobého meziokresního přeboru na Plzeňsku. Startují už za pár dnů proti Heřmanově Huti.
Kromě toho je oddíl SKK-ZP aktivní i na kuželkářských drahách. Hráči startují v nejvyšší soutěži a skvělý zvuk má ve světě říjnové setkání v Jiráskově ulici.