Muž, který vyhazoval konfliktní zákazníky z rokycanského nonstop baru Ural, sám odcházel ve středu odpoledne v doprovodu protimafiánského policejního útvaru. Své zaměstnání tak opouštěl s pouty na rukou. Ačkoliv Útvar pro odhalování organizovaného zločinu uvalil na případ informační embargo, důvodem byly zřejmě drogy a ilegální držení zbraní.

Už dopoledne se poblíž inkriminovaného místa stahovaly mraky. Podle svědectví jedné z přihlížejících maskovaní policisté čekali poblíž herny v civilních automobilech. „Když viděli podezřelého, který se blížil ke svému automobilu, vrhli se na něj,” svěřila se. Několik svědků Deníku potvrdilo, že se jedná o vyhazovače L.K. „Ke kauze se zatím nemůžeme vyjádřit,” uvedl mluvčí útvaru Pavel Hanták. Ani spolumajitel baru o celé události nechtěl informovat. „Příčinou razie byly drogy a ilegální držení zbraní,” svěřil se muž, který si nepřál být jmenován. Ve městě se proslýchá, že podezřelý měl skutečně v minulosti s návykovými látkami problémy.

Poté, co speciální jednotka podezřelého zneškodnila, vtrhla nahoru do nonstopu. Ten důkladně prohledala. „Vrazili dovnitř se samopaly a kuklami na obličejích, hlasitě křičeli, abychom si všichni lehli na zem,” vypověděla krátce po akci rozechvělá žena. Zkontrolovali totožnost všech přítomných a pustili je ven. „Nemohla jsem celou noc spát, jak jsem byla vystrašená,” dodala. Překvapený ze situace byl i prodejce, jenž má ve stejné budově obchod s oblečením. Jelikož nájemní prostory přiléhají k podniku Ural, policisté vrazili také k němu. „Rozkopli dveře, jeden měl samopal, druhý mě točil kamerou. Zkontrolovali mi doklady a odešli,” sdělil Vu˜ Bá Khôi. Po zásahu mužů zbyly vyražené dveře, které ještě téhož dne obchodník znovu zazdil.