Rokycanské letiště bylo včera dopoledne zadané pro příměstský tábor Divoká Orlice. Dvě desítky děti navštívili ochránci zákona, aby jim předvedli svou techniku a několik atraktivních ukázek.

V půl desáté dopoledne se kluci a holky vypravili na letiště. „Při ukázce děti sledovaly zadržení nebezpečného pachatele, který si při svém útěku vybral náhodného rukojmí a pronásledování ve vozidle a jeho následné zadržení," konkretizovala mluvčí Policie ČR Hana Kroftová. „Nejvíc se mi líbilo, když stříleli a honili se auty. To byl pořádný rachot," svěřil se Vašík.

Přítomní muži zákona jsou členy pořádkové jednotky a právě do této výstroje se děti mohly obléci a také jim bylo vše popsáno.

Ze strany tiskové mluvčí kluci a holky obdrželi malé dárky v podobě sešítků s názvem Poldovy omalovánky a zápisník s logem Zebra se za tebe nerozhlédne.

Vzhledem k nepřízni počasí nemohlo dojít na besedu s policejní mluvčí. Kroftová jim ale přislíbila, že je navštíví v táboře a oživí několik základních pravidel bezpečného pohybu v silničním provozu, a to ať už jako chodcům nebo cyklistům.