Policisté a dobrovolní hasiči hledali osmatřicetiletého Ivana Holečka. Obyvatel hlavního města rozeslal kamarádům a přítelkyni několik zpráv s tím, že chce spáchat sebevraždu.

Kriminalisté zjistili, že odešel ve čtvrtek 28. března po sedmnácté hodině ze zaměstnání. Nasedl do svého vozu a odjel do Kařezu. Tam dorazil kolem dvacáté hodiny a zaparkoval vůz před chatou svých rodičů. Pravděpodobně ještě v autě rozeslal zmíněné zprávy a od té doby ho nikdo neviděl. Jeho mobilní telefon je nedostupný.

Ke Kařezu má Ivan Holeček pozitivní vztah, neboť tam v minulosti často jezdil s rodiči. Společně byli i členy mysliveckého spolku. Má tudíž velmi dobrou znalost okolí a nechal se slyšet, že pokud by dobrovolně skoncoval se životem, tak právě zde. Má psychické problémy a pravidelně musí užívat léky. Podle přítelkyně se už v minulosti o sebevraždu pokusil.

Pohřešovaný má pravděpodobně u sebe legálně drženou, krátkou střelnou zbraň. Zde je jeho popis: Střední, 175 až 185 cm vysoká postava, vysoké čelo a hnědé vlasy. Zvláštním znamením je dlouhá jizva na boku hlavy od prodělané operace mozku. Naposled byl viděn v modré péřové bundě s kapucí, modrých kalhotách a tmavě modrých bot s bílou podrážkou.

Pokud jste muže viděli, nebo víte, kde se nachází, volejte ihned tísňovou linku 158.