Besedovala v Zeleném domě na Masarykově náměstí v Rokycanech, dále v Kařezu i ve Zbiroze. "A speciální kalendáře 2022 předávala v mirošovské Harmonii, v Mýtě, Dobřívě i jinde," sděluje dáma v uniformě.

Den otevřených dveří v rokycanském gymnáziu 2018
V Hrádku řeší koupaliště, rokycanské gymnázium otevírá dveře

Plzeňský kraj je pro podvodníky oblíbeným teritoriem. Pomalejší reakce, celkové zhoršení zdravotního stavu, jsou pro seniory symptomy, vedoucí k omezení sociálních kontaktů. Někde vede až k úplnému osamocení Právě izolace nahrává pachatelům, kteří této situace využívají. Snadno se jim daří navázat s takovými seniory kontakt, získat jejich důvěru a využít jejich ochotu, často i nevědomost kvůli svému prospěchu.

Ilustrační foto
Rychlík srazil u Kařízku muže, nehoda zastavila provoz na jedné koleji

Projekt, který policisté krajského ředitelství vytvořili a nyní realizují v praxi, byl podpořen finančními prostředky z Programu ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality pro rok 2021. Díky poskytnutým financím jsme mohli vytvořit kalendář, ve kterém každý měsíc doprovází jedno téma s preventivními radami. Oslovení senioři v klubech, zařízeních, spolcích, kteří jsou cílovou skupinou, se za přítomnosti policejní preventistky dozvědí o aktuálních trendech trestné činnosti. Zřetel je kladený kybernetický prostor, kde jsou dříve narození upozorňováni na nové strategie. Policisté debatují o tématech, která se týkají bezpečného chování na internetu a sociálních sítích. Opomíjeny nejsou ani známé legendy, kterými se pachatelům stále daří některé babičky a dědečky oklamat. Preventivní rady jsou věnovány také dalším tématům. Například bezpečnému pohybu v silničním provozu, bezpečnému nakupování či ochraně svého obydlí," dodává Kroftová.