Muži zákona vyrazili včetně psovoda se služebním psem do 11 lokalit na Rokycansku, kde procházeli rekreační oblasti a chatové kolonie. „Zajímala je především neporušenost chat či chalup, jejich zabezpečení a také to, jestli se v místech prověrky nepohybují závadové osoby. Naštěstí nebylo zjištěno žádné násilné narušení objektu, pouze v jednom případě policisté objevili klíče v zámku u jedné z chat. Klíče zajistili a informovali o tom majitele nemovitosti. V tomto období budou policisté s obdobnými akcemi pokračovat napříč celým Plzeňským krajem,“ uvedl mluvčí PČR Ondřej Hodan. Připojil zároveň některé preventivní rady, které mohou ochránit majetek.

Samozřejmostí je uzamčení vstupních dveří a venkovních vrat. Pokud jde o mříže či okenice, nesmí na ně osadníci zapomenout. Pokud je to možné, neměly by v chatě nebo chalupě mimo sezónu zůstávat cenné věci. Majitelé by se neměli chlubit, co vše se v objektu nachází. Ze zahrady je třeba uklidit všechno, co by mohlo pachateli pomoci při vloupání do objektu. Může to být různé nářadí, žebřík nebo zahradní nábytek. Doporučená je občasná návštěva rekreačního objektu během zimy.

U Mýta a Holoubkova našli policisté dva nezabezpečené rekreační objekty
U Mýta a Holoubkova našli policisté dva nezabezpečené rekreační objekty

Pokud už dojde k vloupání, je k dispozici linka 158 a pokud možno nevstupování do objektu kvůli případnému znehodnocení kriminalistických stop nebo s ohledem na možnou přítomnost zloděje.

Další užitečné informace lze nalézt na webových stránkách www.zabezpectese.cz