Svatavu Kalašovou, Hanu Zieglerovou i Helenu Huclovou spojovala skutečnost, že jejich manželé zasvětili život národní házené. Když už jsme u výčtu komisařů, dodejme, že jim šéfovala Kateřina Breiová a jediným mužským elementem byl mladý Tomáš Benetka.

Složité to měla při kontrole místnosti dvojice policistů z obvodu v Radnicích. Svatava Kalašová totiž nezapřela profesi kantorky a mladíky v uniformách podrobila výslechu: „Chlapi neučila jsem vás? Nebo třeba vaše táty,“ vyptávala se starostlivě mužů zákona.

Všenických přišlo k urně přes šestapadesát procent. Hned v pátečním úvodu mezi nimi byla Božena Cajthamlová, které bude za pár dní devadesát! „Je neuvěřitelně čilá. Zryje si zahrádku, jen na žebřík už se jí moc nechce. Prý ji pak bolí nohy,“ prozradily komisařky.

V obci dali dohromady jedinou kandidátku sdružení nezávislých. Bylo jich sedm a všichni tudíž zasednou v zastupitelstvu. Nejvíce hlasů (rovných devadesát) získal Luděk Kuška, který byl přitom na listině na nejnižším postu. Hned za ním se umístil stávající starosta Milan Košan. „Musíme ho pochválit, protože nám zabezpečil pestré občerstvení. Nechybí v něm maso, sýr ani ovoce nebo zelenina,“ loučila se s námi Helena Huclová.