Cedule těsně před místem měření zachránila před pokutou nepočítaně motoristů. Od počátku tohoto měsíce je situace jiná, mnozí už museli zaplatit tučné sumy. „Nárůst je opravdu téměř stoprocentní,“ konstatoval za strašické městské policisty jejich velitel Luboš Frajt. Zrušení platnosti předešlého nařízení shledává za užitečné. „Je to určitě pozitivní změna. Vždyť si z toho pak řidiči dělali jen srandu. Nejde, aby v obci, kde je povolená maximálně padesátikilometrová rychlost, jezdili sedmdesát, osmdesát nebo víc,“ zdůraznil Frajt. Podobný názor zastává také Jiří Holub, vedoucí dopravního inspektorátu. „Určitě s tím souhlasím. Jestliže je jednou v zákoně jasně něco stanoveno, nevidím důvod, proč by se o tom mělo řidiče duplicitně informovat.“

Městská policie má pro tuto činnost už zcela volné ruce. Ne všichni ale možnost využijí. „My jsme nikdy v Rokycanech neměřili a měřit nebudeme. Nechceme totiž suplovat práci dopravní policie,“ uvedl místní velitel Petr Wohlmuth.

Závěrem se naskýtá otázka, co se stane s nyní už přebytečnými cedulemi. „Určitě se pro ně najde nějaké další využití, třeba jako jiné silniční nebo i turistické,“ ubezpečil Frajt.