Poté, co z jeho interiéru ukradl kabelku s doklady a penězi, směřoval ještě k dvěma bankomatům. Výběr hotovosti se mu ale vymstil. Zachytila ho totiž jedna z umístěných kamer.

Po viníkovi, jenž se vloupal do Škody Octavie zaparkované v rokycanské ulici Čechova, a to čtvrtého listopadu minulého roku, stále místní policisté pátrají. Vodítkem pro ně je pořízený snímek ze zabezpečovacího zařízení (viz fotografie).

„Dotyčný rozbil skleněnou výplň předních dveří a ze sedadla spolujezdce odcizil kabelku s doklady, mobilním telefonem, finanční hotovostí, platebními kartami a dalšími věcmi osobní potřeby. Předběžně byla způsobená škoda odhadnuta na necelých deset tisíc korun,“ sdělila mluvčí PČR Jana Tomková. To muži ale nestačilo, protože bleskově spěchal k bankomatu do Mýta a později do Jinců na Příbramsku, kde získal několik dalších tisíc.

Ochránci zákona prosí veřejnost o pomoc při ztotožnění lupiče na fotografii. „Případní svědci, kteří by mohli k zatím neznámému muži poskytnout důležité informace o pobytu, pohybu, nebo jeho totožnosti, se mohou přihlásit na tísňové telefonní lince 158 nebo na čísle 974 335 337,“ doplnila Tomková.