Ten do karantény nastoupil poté, co se nákaza objevila u radní Radky Trylčové, nemoc byla několik dní na to rovněž potvrzena u náměstka hejtmana Zdeňka Honze. 29. března pak hejtman oznámil, že je na koronavirus negativní a ukončil karanténu. Minulý týden ale navštívil například domov důchodců v Janovicích nad Úhlavou. Když začal pociťovat příznaky nemoci, nechal se znovu otestovat a v pátek na facebooku oznámil, že je na Covid-19 pozitivní.

Podle krajské policejní mluvčí Martiny Korandové zahájila policie vyšetřování pro podezření z šíření nakažlivé lidské nemoci. „Vyšetřování není v současné době vztaženo k žádné konkrétní osobě nebo instituci a vyšetřujeme jej z úřední povinnosti a na podnět občanů. Případem se začala zabývat kriminální policie,“ řekla mluvčí. 

Věc okomentoval na tiskové konferenci vlády také ministr vnitra Jan Hamáček. „Podle mých informací se šetření nevede s konkrétní osobou ale obecně. Nejprve je potřeba počkat, až policie vyšetřování prošetří. Pro nás je zásadní, aby nebyl ohrožen chod krajského úřadu a to jsme dostali ujištění, že nic takového nehrozí,“ uvedl Hamáček.

Bernard se k celé situaci vyjádřil v pondělí odpoledne na svém facebookovém profilu. "Zaprvé, neurčoval jsem si délku karantény, ani kolikrát budu testovaný, ani jak dlouho v karanténě mám být. Na to jsem moc malý pán. Vše řídila Krajská hygienická stanice. Do práce jsem šel poté, co byl můj test negativní a uplynulo více jak 14 dní od kontaktu s kolegyní radní, která byla pozitivní na COVID-19," napsal hejtman s tím, že v současnosti podstoupil během 11 dní už 4 testy, které mu také nařídila hygiena.

"První test byl negativní, druhý pozitivní a třetí opět negativní. Teď velice nedočkavě čekám na výsledek čtvrtého testu, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou se stala chyba. Momentálně mě ale upřímně mrzí, že tahle odporná nemoc se stává nástrojem politických bojů. Je mi opravdu líto, že nedokážeme ani v tak vyhrocené době táhnout za jeden provaz. Na druhé straně tady na sociálních sítích od vás cítím velkou podporu, což mi dodává hodně síly, a za to vám všem děkuji," uzavřel.