Muži TJ Sokol využili poskytnutou nabídku a přihlásili se do krajského přeboru. Soutěže, v níž Radnice naposledy startovaly před třiceti lety. „Kluci se toho nebáli a zatím si vedeme skvěle,“ usmíval se lodivod Pavel Aubrecht po výhře 4:1 se Stříbrem. Nováček se tak po úvodní výhře o čtyři branky v Holýšově hřeje na výsluní tabulky a chce dál trápit favority.

Součástí domácí premiéry bylo ocenění mužů, kteří přispěli ke slávě klubu i města. Byli mezi nimi rytíři zralého věku, ale i chlapi, stále obouvající kopačky. Nechyběli ani bratři Strakové. Martin jako hokejový boss HC Škoda Plzeň a jeho bratr Michal, trénující druholigové Klatovy: „Radnice se spoustou přátel máme v srdci. Nesmírně si vážíme takového pozvání,“ tvrdili svorně.

Na místo střetu vlaků u Milavčí na Domažlicku nastoupila těžká technika. Jeřáb nejdříve odstranil zdevastovaný vagon rychlíku a snesl ho pod násep, pak dostal lokomotivu i celou soupravu osobního vlaku zpátky na koleje.
PŘEHLED: Kde se na jihozápadě Čech za posledních 10 let stala vlaková neštěstí

Potlesk zaplněných ochozů patřil třicítce legend. Obdržely speciální šály, ve spolupráci s městem tašky se symbolickými dárky a pak sledovaly, jak jejich nástupci rozdrtili soupeře z Tachovska.

„Paráda, co mužstvo předvádí. Rychlost, kombinace, nápadité akce,“ nechal se slyšet Petr Svoboda. Jeden z oceněných, který vedl Radnice ještě v I. B třídě.

Vzestup se datuje s návratem zkušeného lodivoda Pavla Aubrechta. Působil na lavičce Rokycan, Mýta i jiných klubů, aby dal doma dohromady partu lidí se společným cílem. A šlapou nejen dospělí, ale vzestup fotbalu je znát i na stavu hrací plochy a zázemí. V perfektním stavu je trávník, důstojný je prostor šaten a po skončení zápasů lze posedět v restauraci.

Dodejme, že na modernizaci areálu se podíleli i hráči a příznivci.