KAŘEZ - Od sedmnácti hodin dnes jednají zastupitelé Kařezu. V sídle úřadu posoudí žádosti o příspěvky (ČSOP Rokycany, Svaz tělesně postižených). Posuzují rovněž rekonstrukci cesty v Pětidomí u hráze, pronájem bytu školníka a vyslechnou informace o dotacích a investičních záměrech obce.

VŠENICE - O harmonogramu letošních investic budou dnes večer jednat zastupitelé Všenic. Veřejné zasedání startuje v sídle úřadu od 18 hodin a jeho součástí je rovněž žádost, směrovaná na Program stabilizace a obnovy venkova (vytápění objektu č.13). Chybět nebudou ani informace starosty Luďka Kušky a jeho kolegů.

EJPOVICE - Od osmnácti hodin se v pondělí 21. února setkají i zastupitelé Ejpovic. Projednání rozpočet základní i mateřské školy, finanční plán obce na letošní rok a ve scénáři jsou obsažené i majetkoprávní záležitosti nebo zprávy starosty Jaromíra Kalčíka a předsedů výborů.

Ilustrační foto
Bazén v Rokycanech otevírá klasicky

ROKYCANSKO - Od roku 2013 proto Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zabezpečit frekventované přechody pro chodce prostřednictvím kvalitního osvětlení. Získat mohou až 120 tisíc korun v projektu Oranžový přechod. Letos zmíněná nadace přijímá žádosti do 29. dubna.

V Plzeňském kraji je hotovo bezpečných míst dvanáct. Z toho jediný na Rokycansku, a to ve Stupně poblíž kostela svatého Vavřince.

ROKYCANSKO - Poradní a servisní den pro sluchově postižené se koná zítra odpoledne. Konkrétně od 13.30 do 14.30 hodin a dějištěm bude sídlo organizace ve II. patře rokycanského Žďáru (k dispozici je výtah). Zdeněk Kašpar s kolegyněmi z plzeňské firmy tu zájemcům seřídí techniku a nabídne baterie do sluchadel. Zároveň mohou návštěvníci uhradit členské příspěvky.