Při předvádění pokusu nazvaného Faraonův had došlo k popálení dvou instruktorek a tří dětí. Nejhůře dopadlo to nejmenší. Šestiletou Natálku ihned transportoval vrtulník na specializovanou kliniku do hlavního města s popáleninami na třiačtyřiceti procentech těla. Popálení druhého nebo třetího stupně má přitom na více než dvaceti procentech těla a podle našich informací byla skutečně na hraně života a smrti. „Rodiče si nepřejí sdělovat na veřejnost jakékoliv informace,“ vyjádřila se mluvčí Vinohradské nemocnice.

Stav holčičky z vesnice poblíž Rokycan je nadále velmi vážný. S hlubokým poškozením kůže až do oblasti škáry hrozí nebezpečí infekce v ranách. Hojení bude komplikované a Natálku čeká množství operací. Popáleniny na obličeji, krku, rukou a hrudníku si vyžádají dlouhodobou hospitalizaci, množství chirurgických zákroků, transplantací kůže a dlouhých rehabilitací.

Nákladné léčení komplikuje skutečnost, že rodiče se starají o tříletá dvojčátka. Proto se přátelé a blízcí rozhodli otevřít transparentní účet s prosbou o pomoc vnímavých lidí. Číslo účtu je 4100329063/0800 a iniciátoři děkují za jakýkoliv obnos.

I. liga žen: Újezd - Ejpovice
FOTO: Ejpovice prohrály i podruhé