„Předvánoční období znamená pro pošťáky vždy nejnáročnější období roku. Frmol začíná už v listopadu," konkretizovala mluvčí České pošty Marta Selicharová. Meziroční nárůst vnitrostátních zásilek je aktuálně více než třicetiprocentní. Samozřejmě jako každý rok, tak i letos jsme přijali na výpomoc brigádníky, a to podle potřeb jednotlivých pracovišť. Většinou pomáhají u třídění zásilek (ve velkých třídírnách i v depech)," vysvětlila.

Každý rok Česká pošta doporučuje klientům, aby si objednávali dárky z e-shopů s předstihem. „Aby zákazníci měli jistotu, že bude jejich zásilka doručena, doporučujeme ji podat nejpozději v pátek devatenáctého prosince se službou Balík Do ruky," uzavřela Selicharová.

„Vždycky objednávám většinu dárků přes internet. Nemám ráda dlouhé tlačenice v obchodech. Na poslední chvíli to rozhodně ale nemá smysl. Trnula bych hrůzou, jestli nedojdou až v lednu," svěřila se Lenka Nováková. Petr Šťastný dodal: „Jezdím nakupovat na Štědrý den do Prahy. Je jasné, že to už jsou lidé doma a chystají se na večer. Obchody jsou prázdné a já seženu, co potřebuji."