Pošta v Rokycanech eviduje už od poloviny října postupný nárůst balíkových zásilek na dodání. „V současné době se zvýšil cca o třicet procent,” informovala mluvčí České pošty Marta Selicharová. „Od začátku listopadu byla konkrétně na tomto úřadě přidaná sobotní směna. Od patnáctého tohoto měsíce byl posílen vozový park na doručování o jednu dodávku,” dále konstatovala. „Dokonce jsou využívaní brigádníci jak na sobotní, tak i odpolední doručování,” sdělila Selicharová. „V případě dalšího nárůstu balíkových zásilek v nadcházejícím období má pošta nasmlouvány další pracovníky,” upřesnila.

Mirošovská pošta nemá samostatné balíkové doručování, ale zásilky zajišťují motorizované doručovatelky. „V době zvýšeného vánočního provozu je pak řešeno doručováním balíků v prodloužených směnách,” informovala Selicharová.

Existuje několik spolehlivých rad, jak připravit zásilku, aby dorazila bez komplikací a hlavně ve správnou dobu. „Pokud bude klient posílat balík, je třeba ho řádně zabalit tak, aby byl obsah účinně chráněn proti poškození,” poradila Selicharová. „Také je dobré balík pojistit. Pokud tomu tak není, jedná se o obyčejnou zásilku, kterou pošta dodá bez toho, že příjemce potvrzoval přijetí,” dále sdělila. „Dopisy a pohlednice s přáním je dobré vhodit do schránky nejlépe týden před Štědrým dnem,” uvedla.

Zřídka se v zásilkách také objeví to, co pošta přepravovat nesmí. „Určitě se nesmí objevit prskavky, dýmovnice a jiná pyrotechnika. Dále tlakové nebo plastové lahve, pistole, ředidla a jiné hořlaviny, spreje, omamné a psychotropní látky a samozřejmě také zvířata,” ukončila Selicharová.
Pokud tedy lidé chtějí co nejdříve odeslat nějaký balík i ze zahraničí, měli by si pospíšit. I přesto, že do Vánoc zbývá necelý měsíc. Pošta zatím nápor zvládá standardně a na svátky jsou úředníci připraveni.