VOLDUCHY - Proslulá pouť v centru Volduch je za dveřmi. Majitelé atrakcí obsadili hned začátkem týdne strategická místa. U Kodlů i v kulturním domě jsou připravené koncerty a zábavy a atraktivní menu nabízejí fotbalisté.

Kdo ale musí počítat s komplikacemi, jsou motoristé. Průjezd osobních aut středem obce nebude během víkendu možný. „Výjimka ze zákazu vjezdu však tentokrát platí pro linkovou autobusovou dopravu. Vzhledem k napjaté situaci v okrese totiž vede jediná možná objízdná trasa právě přes Volduchy,“ má jasno starosta Michal Černý.

MÍŠOV - Zažít tmu v Chráněné krajinné oblasti Brdy mohou pozítří účastníci zážitkového večera. Stačí, pokud se přihlásí prostřednictvím e-mailové adresy

jana.fischerova@nature.cz a v sobotu dorazí ke grilu v Míšově ve 20.15 hodin. Odborníci jim poradí, jak se jednoduše orientovat na obloze a nabídnou pozorování nebeských těles. Předpokládaný závěr je kolem 23. hodiny.

Ilustrační foto.
Radničtí pořádají závod horských kol

Zájemce o astronomii upozorňujeme, že obvyklý čtvrteční program v areálu rokycanské hvězdárny se nekoná. Pokračuje se až 1. září se začátkem ve dvacet hodin.

LÍŠNÁ - Představitelé obce pořádají pro děti i jejich rodiče na loučení s prázdninami. Na hřišti v Líšné začíná v sobotu 27. srpna úderem šestnácté hodiny. Tentokrát je akce spojená s přespáním, takže účastníci si donesou stan. V programu nechybí míčové hry nebo večerní procházka.

ROKYCANSKO - S transportem pacienta v Klabavě pomáhali v úterním odpoledni profesionální hasiči z Rokycan. Hned po návratu na základnu museli do centra Mýta, kde otevírali zabouchnuté prostory.

NEVID - Dlouhých deset let už obyvatelům i návštěvníkům Nevidu slouží víceúčelové hřiště. Jeho kulaté narozeniny oslaví místní v sobotu 27. srpna od 13 hodin. Úvod bude patřit prestižnímu fotbalovému zápasu Ves versus Dražky a od 16 hodin zahraje kapela Artur. Pořadatelé z obecního úřadu a sboru dobrovolných hasičů nezapomněli ani na program pro děti a v akci bude samozřejmě i občerstvovací úsek.

ROKYCANY - Kvůli revizi knihovního fondu bude dnes a zítra uzavřen objekt knihovny na rokycanském Masarykově náměstí. „Je třeba zkontrolovat přes sto tisíc dokumentů,“ uvádí na vysvětlenou ředitelka Jana Aubrechtová s tím, že všechny výpůjčky budou prodlouženy.