V Rokycanech jsou na tom nejlépe Nezávislí, kteří v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu obsadí pět křesel. „V úterý mám schůzku s našimi kandidáty. Budeme se věnovat zejména strategii při jednání s ostatními subjektya věřím, že do konce příštího týdne bude jasno,“ hlásil starosta Václav Kočí.

Hrádek bude mít po dvaceti letech nového starostu a také zde je vzájemná komunikace na startovní čáře. „Už mám dohodnutou schůzku se zástupcem sdružení nezávislých kandidátů Občané Hrádku, které bylo první. S jejím lídrem Františkem Babickým jsme obdrželi nejvíce preferenčních hlasů. Kromě toho, že máme po čtyřech mandátech, jsem přesvědčena, že se mohou spojit vize pro rozvoj města,“ sdě᠆lila Marcela Sobotková, jež stála nejvýše za Občanskou demokratickou stranu.

Zbirožští budou vědět víc po středě. Zítra si totiž starostka Tereza Šístková zve představitele dalších čtyř „mocností“, které se dostaly do patnáctičlenného zastupitelstva. Třetinou se na tom podílí sdružení nezávislých kandidátů Pro lepší Zbiroh.

V Radnicích dominovali přívrženci SNK - TJ Sokol. Obsadili deset z patnácti míst a dohoda s ostatními subjekty už je prakticky hotová. Nově zvolení zastupitelé se tak sejdou až 29. října.