Pokračovaly vzápětí uvnitř kostela, kde se rodinní příslušníci naposledy loučili s dvacetiletou Monikou. Obětí tragické dopravní nehody, k níž došlo 19. února na Domažlicku.

„Bože, vrať mi dceru,“ křičela zlomená matka na Masarykově náměstí a dva statní příbuzní měli co dělat, aby ji udrželi na nohou. Už tak napjatá atmosféra zhoustla pod střechou mohutné církevní stavby. Před oltářem byla vystavena bílá rakev a ti nejbližší tu s nářkem vzpomínali na zesnulou. Zněly do toho romské písně a zprostředkoval je mimo jiné Jiří Giňa, bratr zpěvačky Věry Bílé. Venku pak na rodinu čekaly limuzíny v bílé a černé barvě.

Uspořádat obřad v době nouzového stavu nebylo nic jednoduchého a přesvědčil se o tom organizátor Martin Hubert: „Kromě omezeného cestování jsem se musel vypořádat s maximálním počtem patnácti účastníků.“

Poslední setkání rodiny na hranici s okresy Klatovy a Plzeň-jih.
Rodinu rozdělila hranice okresů. Odloučení na týdny zažívají poprvé

Po zádušní mši byly ostatky maminky malého Davida uložené do rodinné hrobky na rokycanském hřbitově.

K tragické kolizi došlo v pátek 19. února ve večerních hodinách na silnici mezi Holýšovem a Stodem. Dodávka tu srazila a vážně zranila mladou ženu. Byla spolujezdkyní ve voze, které dorazilo na pomoc po poruše jiného auta. Monika vystupovala zleva do vozovky a přitom ji srazila projíždějící dodávka se sedmačtyřicetiletým mužem za volantem.

Na Lochotíně se snažili o resuscitaci mladé ženy, ale následkům nehody krátce po transportu podlehla.