Obrovským fandou vojenské historie je Milan Prajzler. Setkávání veteránů se věnuje dlouhodobě a od amerických vojáků dostával pamětní mince. To ho inspirovalo. Vymyslel svou verzi pamětní plakety a nechal ji vyrobit. První vznikla ke Dni veteránů v roce 2011. Vydal ji za vlastní prostředky v nákladu padesáti kusů. Prezentoval na ní Rokycany z titulu, že se zde 7. května 1945 setkaly dvě osvobozenecké armády – západní a východní. Přidal i místo, které událost připomíná – památník na demarkační čáře v Borku.

Druhou osobní minci vydal Prajzler teď na podzim. K příležitosti 30. výročí rokycanského setkávání amerických veteránů. „Chtěl jsem její pomocí ale uctít všechny válečné veterány, ať už bojovali na západní či východní frontě,“ říká.

Tentokrát vzniklo 90 kusů mincí. Jsou vytvořené ze slitiny kovů. Každá má laserem gravírované číslo. Návrh, který opět sám vymyslel, výtvarně dotáhla grafička rokycanské firmy Václava Zeithamla ml. Tam byly mince pak také zhotovené. Je na nich reliéfně zvýrazněné číslo 30, dále památník v Borku, český nápis Listopad 2019 a anglický November 2019. Nechybí ani jméno Milan Prajzler. Podle jeho přání je averzní a reverzní strana mince schválně jen ve 180 stupňovém postavení. To aby si s ní obdarovaný více pohrál.