De facto se ale už během toho předchozího, tedy třináctého dubna, kluci podrobili související zkoušce z programování. „Podle zadání měli sestavit program umožňující vytvoření předepsaného výrobku. Učitelé ho zkontrolovali a ohodnotili, co bylo potřeba muselo se doladit,“ vysvětlovala ředitelka Irena Vostrá. Následně, v rámci skládání praktické zkoušky, studenti obdrží materiál a úkolem je z něj pomocí upraveného programu a CNC stroje (číslicové řízení) dílec vytvořit.

Příští týden v úterý se v rámci praktické části maturity začnou nad účetnictvím potit obchodníci. Ve stejný den totéž absolvují i studenti denní a dálkové nástavby podnikání. Do třetice pak čtyřiadvacátého na absolventy oboru provozní technika čeká technická dokumentace. Pětadvacátého a šestadvacátého zase všichni čtvrťáci z maturitního oboru podnikání absolvují praktickou zkoušku z výcviku na pracovišti. Začne pro ně ve škole a pokračovat budev marketu.

Poslední praktické maturitní účtování se týká absolventů oboru gastronomické služby. Své znalosti a dovednosti – musí uvařit, prostřít a obsloužit – budou dokazovat 26. a 27. dubna. Tím to ale nekončí, další části klání ´zkoušky dospělosti´ na všechny ještě čekají.